Zabawy dla niemowląt

zabawy dla niemowląt
http://gagatkitrzy.blogspot.com/2013/04/galaretkowo.html

Zabawy dla niemowląt czyli proste sposoby na uszczęśliwienie malucha

Niewiele trzeba, aby uszczęśliwić malucha. Często najlepsze wspomnienia z dzieciństwa to: wspinanie się na drzewo z niewielką pomocą mamy, skakanie po łóżku, taplanie się w błocie i kałużach, zabawa mąką podczas robienia z babcią placka. Co najlepsze, większość z tych zabaw, nic nie kosztuje.

Chciałam zaproponować wam kilka takich zajęć, które przy niewielkich lub nawet żadnych nakładach finansowych, pozwolą wam świetnie się bawić i dostarczą wielu cudownych wspólnych wspomnień!

Podrzemy to!

Być może to zasługa przyjemnego odgłosu, który wydaje rozdzierany papier, a może świadomość siły sprawczej, która pozwala dziecku coś samodzielnie zrobić. W każdym razie, dzieci uwielbiają drzeć wszystko, co zrobione jest z papieru: stare miesięczniki, gazety, ulotki reklamowe. Szeroki, bezzębny uśmiech malucha wynagrodzi ci nawet bałagan, który powstaje w trakcie tej zabawy.

Zabawa galaretką

Coś bardzo prostego, łatwe do przyrządzenia!

… to się trzęsie, jest przezroczyste, jest kolorowe, ma smak, zapach, wydaje dźwięk, dostarcza bardzo dużo różnorodnych wrażeń a małe dzieci potrzebują wielozmysłowych doświadczeń.
Podczas takiej zabawy dziecko podejmuje działanie i przekształca rzeczywistość.  Niesamowite doświadczenia z perspektywy budowania poczucia wartości dziecka, bo poprzez dotyk zmieniają galaretkę. Stają się sprawcami własnego pomysłu.
Spróbujcie bawić się razem ze swoimi maluszkami

Dyskoteka

Wystarczy włączyć ulubioną muzykę, wziąć dziecko na ręce i puścić się w wir muzyki. Maleństwo będzie w siódmym niebie, zabawa ta zapewnia mu przecież wszystko, co lubi najbardziej: muzykę, skakanie i bliskość mamy/taty.

Piesek, kotek, ptaszek, kaczka

Polecam w pogodne dni wybrać się do parku i poobserwować bawiące się tam zwierzęta. Pokazuj dziecku pieska, kotka, możecie zabrać chleb dla ptaszków i kaczek i wspólnie je nakarmić. Pamiętaj tylko o zachowaniu ostrożności w kontaktach z czworonogami. Trzymaj dziecko na rękach lub w nosidle i zawsze pytaj właściciela o pozwolenie zanim zachęcisz dziecko, aby pogłaskało pieska.

Piknik

Najlepiej wynieść krzesełko do karmienia na taras/balkon lub ogródek.  Jeżeli nie macie takiej możliwości wybierzcie się na piknik do parku. Zabierzcie koc i jedzenie ze sobą. Rozłóżcie się w miłym miejscu i zacznijcie zabawę. Pozwól dziecku narobić bałagan podczas jedzenia. Twoje dziecko będzie najszczęśliwsze na świecie. Po jedzeniu możecie pobawić się w puszczanie baniek mydlanych. Oto prosty przepis na udany wspólny czas!

Zabawa latarką

Zgaś światło, zasuń zasłonki, weź latarkę i połóż się na podłodze obok dziecka. Czas na świetlny show: pokaż dziecku jak światło latarki tańczy po suficie i ścianach. Niemowlę nie będzie mogło oderwać wzroku od magicznego widoku.

Bańki mydlane

Na spacer zabierz bańki mydlane. Zatrzymaj się z dzieckiem i stań w pewniej odległości od wózka. Zacznij dmuchać w  jego stronę kolorowe bańki. Podejrzewam, ze taki widok zaciekawi maluszka.

Ciekawy nasz domek

Weź dziecko na ręce i spacerując po zakątkach waszego mieszkania pokazuj i nazywaj różne przedmioty. Możesz przy tym wybrać takie rzeczy, którymi możesz dziecko dotknąć żeby poczuło jakie jest miłe, miękkie/twarde, ciepłe/zimne, gładkie/szorstkie itp.

Zabawy dla niemowląt to szerokie pole do popisu dla naszej pomysłowości. Czasami wystarczy tak niewiele żeby miło spędzić wspólny czas. Zatem do dzieła i udanej zabawy!

 

A.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ