Test parówek dla dzieci

Test parówek dla dzieci

Kupić dobrej jakości parówkę, to nie lada sztuka. Przy zakupie nie zawsze warto kierować się ceną czy reklamą. Warto spojrzeć na skład. Kto czyta etykiety, ten ma szansę zjeść smaczne i zdrowe parówki.

Przypomnę nagłośnioną przez media aferę z produktami Gerbera (należy do koncernu Nestle). W styczniu 2011 roku okazało się, że w jedzeniu tej marki przeznaczonym dla dzieci i niemowląt stosowano MOM, czyli mięso oddzielone mechanicznie. To najtańszy zamiennik czystego mięsa i jednocześnie produkt przez niektórych uważany za szkodliwy dla zdrowia.

Test parówek dla dzieci – na co zwrócić uwagę

Wybierając parówki przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na zawartość mięsa (pamiętając, że im wyższa, tym lepiej) oraz na brak obecności MOM, czyli mięsa oddzielanego mechanicznie. Niestety w parówkach dla dzieci można znaleźć MOM, substancje konserwujące, a czystego mięsa czasem jest najmniej. Zachęcam zatem do czytania etykiet.

Prosta zasada brzmi: im mniej składników na etykiecie jest wymienionych, tym lepiej.

Test parówek dla dzieci – mój subiektywny wybór

parowki

Mam nadzieję, że ten test parówek dla dzieci okaże się pomocny przy kolejnych zakupach. Wybrałam kilka znanych producentów parówek, porównałam ich skład i wśród nich znalazłam swojego faworyta a Wy? Może znacie inne parówki niż te popularne? Czekam na Waszą opinię :)

A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ