Fitness dla mam z małymi dziećmi

FITNESS DLA MAMFitness dla mam

Zajęcia fitness dla mam potrafią zdziałać cuda dla kobiet, które chcą wrócić do formy po porodzie. Wyjście na fitness z maluszkiem pozwoli choć na chwilę wyrwać się z domu, zrobić coś dla siebie oraz poznać nowych ludzi. Zajęcia fitness dla mam z małymi dziećmi mają dodatkową zaletę, ponieważ dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach bawiąc się przy tym. To wspólny czas matki z dzieckiem i podwójne korzyści.

Mamy mogą wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe znajomości, porozmawiać o podobnych problemach a dzieci w tym czasie spędzają czas z rówieśnikami. Same plusy!

Krótkie wyjaśnienie o co chodzi z tym całym fitnessem

Fitness dla mam z dziećmi, to zajęcia ogólnorozwojowe w które pomagają wrócić do formy mamom po ciąży i porodzie. Na takich zajęciach szczególną uwagę zwraca się na poprawę stabilizacji kręgosłupa i na ćwiczenia mięśni dna miednicy.
Wspólna zabawa połączona z ćwiczeniami pozwala mamie i dziecku zbudować pozytywną więź, a przy okazji zdobyć dziecku potrzebne umiejętności koordynacji ruchowej przez co, jego rozwój jest znacznie szybszy.

Odpowiednie i regularne ćwiczenia po porodzie przywrócą ciało i ducha do formy. A najwspanialsze jest to, że w trakcie ich trwania mama nie musi rozstawać się z dzieckiem. Mamy wzajemnie motywują się do ćwiczeń, mają szansę zrzucić kilka zbędnych kilogramów, wzmocnić mięśnie całego ciała.

Kiedy zacząć trenować fitness z dzieckiem?

Trening można zacząć tuż po połogu, czyli 6–8 tygodni po porodzie siłami natury (jeśli miałaś cesarskie cięcie, musisz odczekać około 12 tygodni). Dzieci mogą zacząć ćwiczyć z nami dopiero, kiedy stabilnie trzymają główkę. Wcześniej maluszki mogą leżeć na macie a mamy mogą ćwiczyć :)

Dzieci towarzyszą mamom w ćwiczeniach na tyle na ile mają na to ochotę. Nie zmuszamy dzieci do ćwiczeń gdy tego nie chcą, to ma być przyjemność i wspólna zabawa.

Jeżeli taka forma wspólnych ćwiczeń fitness odpowiada, to zachęcam poszukać w internecie miejsc, gdzie można się na nie wybrać. Zazwyczaj są one płatne ale jak dobrze poszukacie znajdziecie także te bezpłatne. A może wspólnie z kilkoma mamami zorganizujecie i będziecie sobie ćwiczyły zupełnie za darmo! Zestaw ćwiczeń znajdziecie TUTAJ.

A.

Poprzedni artykułDomowy syrop na kaszel i infekcje
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ